Barion Pixel

Oldalunkon a  felhasználói élmény fokozásának érdekében cookie-kat (sütiket) alkalmazunk.

 

 

A honlapunk használatával tájékoztatásunkat tudomásul veszed. 

 

 

Adatkezelési tájékoztató

Termékeink

Szaloncukor házilag

Szinte nincs is olyan család, ahol ne bukkanna fel Karácsony környékén néhány, de inkább többféle szaloncukor a házban. Ízesítésben mindenkinek megvan a maga kedvence, fel sem tudjuk sorolni a rengeteg variációt.

Idén úgy döntöttünk, hogy saját magunk készítjük el a szaloncukrot a családnak. 2 alap receptet hoztunk Nektek és egy különlegességet. Meglátjátok nagyon izgalmas móka, egyáltalán nem bonyolult és a gyerekeket is be lehet vonni (nah persze nem csokimázzal) a ténykedésekbe.

Megjegyzés: a receptekben a cukor bátran helyettesíthető xilittel, eritritollal vagy egyéb édesítővel (esetleg egy kicsit többet tegyünk belőlük a szaloncukorba), a vajat pedig kókuszolajjal tudjuk helyettesíteni.

Szeretek én is odafigyelni az egészséges alapanyagok használatára, de úgy gondolom Karácsonykor nem érdemes ezt túlgörcsölni, nem ettől a pár darab csokis édességtől fogunk elhízni vagy lebetegedni.

Lássunk is hozzá, én már előkészítettem az alapanyagokat...

Fahéjas- marcipános szaloncukor

(a fahéj bátran cserélhető kókuszrreszelékre is illetve kiegészíthető reszelt gyömbérrel, reszelt citromhéjjal és egyéb ízesítővel)

A következő alapanyagokra lesz szükségünk:

  • 200 g darált mandula (mandulaliszt is megfelelő, vagy az egész mandulát ledarálhatjuk)
  • 150 g porcukor (helyettesíthetjük természetes édesítővel pl. eritritol, xilit...érdemes darálni őket)
  • 200 g csokoládé (ízléstől függően lehet tej- vagy étcsoki is, vagy a kettő keveréke)
  • pár csepp mandulaaroma (nem kötelező, kihagyható)
  • víz
  • fahéj (őrölt)

Így készítsd el a házi marcipános szaloncukrot:

A darált mandulát keverjük össze a porcukorral. Aki akar, ennél a lépésnél tehet hozzá egy kis mandulaaromát is. Apránként, kanállal adagoljunk hozzá vizet addig, míg egy jól gyúrható masszát kapunk. Ha kész, akkor ízesíthetjük fahéjjal, reszelt gyömbérrel, reszelt citromhéjjal, kókuszreszelékkel stb. Mindeközben olvasszuk meg vízgőz felett a csokoládénkat. A masszát gyúrjuk rúd alakúra, majd késsel daraboljuk „szaloncukor-méretűre”. Az  elkészült darabkákat szúrjuk fogpiszkálóra és mártsuk jól bele az olvasztott csokoládéba. Hagyjuk megszáradni a csokit a masszán, kapjunk elő a fiókból egy tetszetős csomagolópapírt,  amibe szépen becsomagoljuk majd őket, és mehet is az asztalra vagy a karácsonyfára.

 

Egyszerű fondant szaloncukor

Csupán 3 összetevőre lesz szükségünk:

Így készítjük el:

A cukrot és a vizet egy edénybe tesszük és folyamatos keverés mellett forrástól számítva 6-7 percig főzzük. Ha szépen kezd sűrűsödni, akkor a cukormassza elkészült. Vegyük le a tűről, majd ízesítsük tetszés szerint 100 gramm dióval, darált datolyával, pisztáciával, fahéjjal, kókuszreszelékkel stb. A kész masszával a marcipános szaloncukorhoz (lsd. fent) hasonlóan járjunk el, de csinálhatunk belőle golyó formájú bon-bon szaloncukrokat is.


Oreos bonbon- szaloncukor

Alig vártam, hogy ehhez a recepthez érjek, hiszen mostanában sokan „Oreo-lázban” égnek, ami nem véletlen, hisz egy nagyon népszerű ízű kekszről beszélünk, amit most belevarázsolunk egy különleges karácsonyi szaloncukorba.

Készítsük elő a következő hozzávalókat:

  • 1/2 csésze Oreo keksz (apróra törve)
  • 1/2 csésze porcukor (vagy természetes édesítő)
  • 1/4 csésze olvasztott vaj vagy kókuszolaj
  • 6 evőkanál természetes mogyoróvaj
  • 200 g keserű csokoládé (étcsoki)

Lássunk hozzá a recept elkészítéséhez:

Első lépésként keverjük össze a morzsává tört Oreo kekszet a porcukorral és tegyük félre. Olvasszuk össze a vajat (vagy kókuszolajat) a mogyoróvajjal, majd keverjük hozzá az Oreos keveréket. Ha kissé puha lesz a masszánk, akkor tegyük 15-20 percre hűtőszekrénybe.

Ha megszilárdult a massza, akkor fenti receptekhez hasonlóan sodorjuk rúddá és vágjuk kis darabkákra, majd egy tálcára helyezve tegyük fagyasztóba őket 20-30 percre.

A fagyasztás alatt olvasszuk meg az étcsokinkat. A kihűlt golyókat egyesével vegyük elő és egy fokpiszkálóra vagy villára mártsuk az olvasztott csokiba, majd egy tálcára téve hagyjuk megdermedni. Ha szükséges tegyük hűtőszekrénybe, így hamarabb megdermed a csokimázunk.

Vigyünk bele egy kis extrát!

A következő egyszerű technikával bármelyik szaloncukrunknak különleges külsőt kölcsönözhetünk.

Vegyünk elő 60 g fehér csokoládét és válasszunk hozzá természetes ételszínezéket bármilyen színben. A fehér csokit vízgőz felett olvasszuk fel majd keverjünk hozzá néhány csepp ételszínezéket attól függően, hogy milyen erős színt szeretnénk kapni. Töltsük az elkészült csokit egy zacskóba és a sarkát vágyjuk ki ép csak egy nagyon kicsi résnyire. Máris díszíthetjük vele a bonbonjainkat.

Tipp! Egyszerre csak kevés csokit tegyünk a zacskóba és gyorsan dolgozzunk vele. Ha a maradék csoki közben megdermedt, akkor olvasszuk fel újra.